אדפרין (Adaferin)

פעילות רפואית: 

לטיפול באקנה (חטטת). התכשיר פועל רק על אזורים דלקתיים בהם נראים גבשושים על פני העור כתוצאה מהתפתחות חיידק אקנה וולגריס (Acne Vulgaris)

צורת מתן: 

קרם

מינונים: 

Adapalene 0.1%

הרכב: 

חומר פעיל Adapalene 0.1%

היכן ניתן להשיג

בבתי המרקחת, בפארמים ובקופות החולים, על פי תנאי השב"ן

הוראות שימוש

המינון ואופן הטיפול ייקבעו על ידי הרופא בלבד. המינון המקובל בדרך כלל הוא: לפני הטיפול יש לנקות את העור עם מים פושרים וסבון עדין. יש למרוח שכבה דקה של התכשיר פעם ביום, בערב לפני השינה. לאחר הטיפול יש לשטוף ידיים. תוצאות הטיפול נראות בדרך כלל כעבור 2-4 שבועות.

הנחיות נוספות

בשימוש יתר בתרופה זו לא יתקבלו תוצאות טובות או מהירות יותר ומאידך עלולים להופיע סימנים אדומים, גירוי, קילוף ואי-נוחות. אין להשתמש בתכשיר מעבר לשישה חודשים רצופים. אין לבלוע! תרופה זו מיועדת לשימוש חיצוני בלבד. רצוי להימנע משימוש בו זמנית עם תכשירים לטיפול מקומי בעור כגון: סבונים ומוצרים קוסמטיים בעלי השפעה מייבשת חזקה או תכשירים לשימוש מקומי המכילים ריכוז גבוה של אלכוהול. תרופה זו עלולה לגרום לרגישות מיוחדת עם חשיפה לשמש או לאור UV על כן, המנע מחשיפה לשמש או לאור UV מלכותי ודאג להגנה מתאימה (בגדים ארוכים, כובע, משחות הגנה וכו') יש להימנע ממגע עם העיניים, רקמות ריריות (כגון הפה, תוך האף). אם בטעות נוצר מגע של התכשיר עם רקמה רירית כלשהי יש לשטוף את המקום מיד במים חמימים.

קבוצה תרפויטית

רטינואיד

סטטוס בסל הבריאות: 

לא כלול בסל הבריאות

תאריך עדכון אחרון: 

16.06.20

אין להסתמך על התוכן והמידע לשם קבלת ו/או הענקת טיפול רפואי והוא אינו מיועד לבוא במקום עלון לרופא/לצרכן  ו/או התייעצות עם רופא מוסמך.

לפני השימוש יש לעיין בעלון לרופא / לצרכן.